(FOTO) Două persoane au ars de vii într-o casă, la Florești

Două cadavre carbonizate au fost depistate de pompieri, după ce au lichidat un incendiu. Descoperirea macabră a avut loc în noaptea de 9 martie spre 10 martie, în localitatea Cenușa, din raionul Florești, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 11 martie 2024, 09:20
incendiu

Solicitată telefonic, Svetlana Talpă, ofițerul de presă al IP Florești, a confirmat informația pentru PulsMedia.MD și a declarat că victimile s-au dovedit a fi un bărbat și o femeie.

„În locuința incendiată au fost descoperite două cadavre carbonizate: o femeie în vârstă de 55 de ani și un bărbat de 50 de ani, din aceiași localitate.Cadavrele au fost transportate la examinarea medico-legală pentru a se stabili cauza exactă a decesului”, a precizat Talpă.

Două persoane au ars de vii într-o casă, la Florești


Oamenii legii au inițiat un proces penal în acest caz pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs tragedia.