(VIDEO) Concertul de milioane de „Ziua Independenței”, pentru doi indivizi s-a sfârșit la poliție

Doi indivizi au ajuns la poliție, chiar în prima zi a festivităților de milioane de lei organizate de Guvern în PMAN cu ocazia „Zilei Independenței” în PMAN, dupăî ce s-au îmbătat și au dat dovadă de un comportament neadecvat si agresiv.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 27 august 2024, 17:23
PMAN

Potrivit Nataliei Stati, ofițerul de presă al Poliției Capitalei, este vorba despre doi tineri de 25 de ani.

„La solicitarea forțelor de ordine de a se liniști aceștia nu reacționau. Ambii bărbați au fost conduși la inspectorat pentru documentare. Pentru acțiunile sale aceștia au fost sancționați contravențional în baza art 354 Cod Contravențional”, a declarat Stati.

Cetățean al Federației Ruse, ofițer FSB, reținut de SIS la intrare în R. Moldova

Serviciul de Informații și Securitate, sub conducerea procurorilor PCCOCS, a reținut un cetățean al Federației Ruse, ofițer FSB, la intrare în Republica Moldova. Acesta ar fi colectat informație cu privire la regiunea din stânga Nistrului, mai exact zona de securitate. Prin urmare, la solicitarea Procuraturii pentru Combaterea Criminalității Organizate și Cauze Speciale (PCCOCS) învinuitul a fost plasat în arest preventiv pentru 30 de zile.