Tânăr înjunghiat pe o stradă din sectorul Botanica

Un tânăr a ajuns în stare gravă la spital, după ce a fost înjunghiat de un individ, în urma unui conflict. Incidentul a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 00:50, pe bulevardul Decebal 47 din sectorul Botanica al capitalei, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 27 iunie 2024, 09:56
chișinău

Victima s-a dovedit a fi un tânăr de 29 de ani. Acesta ar fi avut un conflict în stradă cu un individ în vârstă de 68 de ani, care a fost la un pas de a culmina cu o tragedie.

Bărbatul i-a aplicat tânărului o lovitură de cuțit în regiunea cutiei toraacice pe stânga. Tânărul a fost transportat de urgență al spital în stare gravă.

Totodată, oamenii legii l-au escortat pe cuțitar la Ip Botanica pentru a fi audiat, ulterior acesta a fost reținut pentru 72 de ore.