Femeie ajutată de carabinieri, după ce s-a lovit cu capul de asfalt în inima capitalei

O femeie din Capitală a fost ajutată de carabinieri, după ce s-a împiedicat, a căzut jos și s-a lovit puternic la față. La fața locului a intervenit ambulanța.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 12 mai 2025, 09:34
IGC

„Colegii noștri au acordat sprijin unei femei care, din neatenție, s-a împiedicat și a căzut, suferind o lovitură puternică în zona feței. Carabinierii i-au acordat imediat primul ajutor medical și au solicitat intervenția Serviciului Unic de Urgență 112”, transmite Inspectoratul General de Carabinieri (IGC).

Victima a fost dusă la Spitalul de Urgență pentru îngrijiri medicale.