Un bărbat a murit, după ce ar fi fost electrocutat, la Sîngerei
Un bărbat a murit, după ce ar fi fost electrocutat de niște fire electrice. Tragedia a avut loc ieri-seara, în jurul orei 21:35, în localitatea Chirileni, din raionul Sîngerei, susțin sursele PulsMedia.MD.
Potrivit surselor, o persoană a sunat la Dispeceratul zonal Nord 112 și a comunicat despre faptul că un bărbat a fost electrocutat, după ce ar fi atins niște file electrice și se află în stare gravă.
La fața locului a intervenit o amabulanță care au preluat victima și au transportat-o la spital. Medicii au încercat să-i salveze viața, însă din nefericire în jurul orei 22:00, bărbatul a decedat.
Oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.
(VIDEO) Carolina Bogatiuc: „Republica Moldova lucrează deja cu UE pe toate grupurile de capitole de negociere”
Carolina Bogatiuc, cofondatoare a Inițiativei Europene, explică simplu la ce etapă ne aflăm, de fapt, în procesul de aderare la Uniunea Europeană și face lumină în privința stadiului negocierilor.
Politica fiscală 2027: accize pentru băuturi carbogazoase, produse pirotehnice și vape-uri
Ministerul Finanțelor a lansat consultările publice asupra proiectului politicii fiscale pentru anul 2027. Pe lângă majorarea accizelor la alcool, tutun și produse petroliere, autoritățile propun introducerea accizelor pentru o serie nouă de produse, cum ar fi țigările electronice fără nicotină, băuturi care conțin zahăr și articole pirotehnice, transmite IPN.
(SURSE) Descoperire macabră, la Ocnița. Un bărbat ar fi fost ciopârțit, iar bucăți de cadavru încă sunt căutate de poliție
Poliția a fost alertată, după ce mai multe bucăți de cadavru au fost depistate în dimineața zilei de sâmbătă, 20 iunie, în jurul orei proximitatea orașului Otaci, din raionul Ocnița, susțin sursele PulsMedia.MD din teritoriu.