Un bărbat a murit, după ce ar fi fost electrocutat, la Sîngerei

Un bărbat a murit, după ce ar fi fost electrocutat de niște fire electrice. Tragedia a avut loc ieri-seara, în jurul orei 21:35, în localitatea Chirileni, din raionul Sîngerei, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
duminică, 21 iulie 2024, 17:38
electrocutare

Potrivit surselor, o persoană a sunat la Dispeceratul zonal Nord 112 și a comunicat despre faptul că un bărbat a fost electrocutat, după ce ar fi atins niște file electrice și se află în stare gravă.

La fața locului a intervenit o amabulanță care au preluat victima și au transportat-o la spital. Medicii au încercat să-i salveze viața, însă din nefericire în jurul orei 22:00, bărbatul a decedat.

Oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.