Două concerte la Bălți, de ziua orașului. Artiștii care vor urca pe scenă

Numeroși artiști vor urca pe scena din Piața „Vasile Alecsandri” din Bălți, în zilele de 22 și 23 mai curent, cu ocazia Zilei orașului. Autoritățile locale au anunțat cine sunt artiștii care vor încinge atmosfera în acest an, la concertul organizat cu sprijinul liderului Partidului Nostru, Renato Usatîi.

publicat de Veronica Ciortan
luni, 19 mai 2025, 18:22
Două concerte la Bălți, de ziua orașului. Artiștii care vor urca pe scenă

Pe 22 mai, începând cu ora 17:00, pe scenă vor urca formațiile LUME, DORA SHOW și THE URS. Va urma prestația Iulianei Beregoi și legendarei trupe BONEY M, cu Liz Mitchell – vocea originală a grupului, transmite Realitatea.MD.

Pe 23 mai, începând cu ora 19:00, publicul va fi distrat de artistul și showmanul Maxim Galkin, urmat pe scenă de interpretul Valerii Meladze și de cântăreață Natalia Gordienko.

Două concerte la Bălți, de ziua orașului. Artiștii care vor urca pe scenă