Bărbat de 35 de ani, înjunghiat mortal de către soția sa, la Hîncești

Un bărbat a murit, după ce ar fi fost înjunghiat de către soția sa. Crima a avut loc ieri după-amiază, în jurul orei 17:10, în localitatea Chetroșeni, din raionul Hîncești, susțin sursele PulsMedia.MD din teritoriu.

publicat de Vadim Ungureanu
sâmbătă, 1 iunie 2024, 12:10
crimă

Potrivit surselor, victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de 35 de ani, cadavrul căruia a fost găsit zăcând într-o baltă de sânge, în locuința acestuia din localitatea sus menționată.

Medicul-legist venit la fața locului a stabilit preliminar că decesul a survenit, după ce victima a fost înjunghiată în inimă cu un cuțit de bucătărie.

Bănuită de comiterea omorului este soția acestuia, care a și fost reținută pentru 72 de ore, pe numele ei fiind inițiat un dosar pentru omor.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care a fost comisă crima.