A sunat la poliție ca să comunice că-și pună capăt zilelor de dorul copiilor, la Orhei

Un bărbat a pus pe jar poliția și salvatorii, după ce a amenințat că se aruncă de pe o clădire cu 5 etaje. Cazul a avut loc ieri-seara, în jurul orei 18:20, pe strada 31 August din municipiul Orhei, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 3 iulie 2024, 15:39
orhei

Este vorba despre un bărbat de 35 de ani, care a sunat la Serviciul Unic de Urgență și a comunicat că intenționează să se arunce în gol de la etajul 5 al unei clădiri.

La fața locului s-au deplasat toate serviciile specializate, pentru al convinge pe bărbat să renunțe la acțiunile sale.

 Acesta le-ar fi declarat oamenilor legii că a recurs la acest gest disperat din cauza că  instanța de judecată l-a lipsit din drepturile părintești, iar lui i s-a făcut dor de copii.

Bărbatul a fost coborât de pe clădire și se află în afara oricărui pericol.