A sunat la poliție ca să comunice că-și pună capăt zilelor de dorul copiilor, la Orhei
Un bărbat a pus pe jar poliția și salvatorii, după ce a amenințat că se aruncă de pe o clădire cu 5 etaje. Cazul a avut loc ieri-seara, în jurul orei 18:20, pe strada 31 August din municipiul Orhei, susțin sursele PulsMedia.MD.
Este vorba despre un bărbat de 35 de ani, care a sunat la Serviciul Unic de Urgență și a comunicat că intenționează să se arunce în gol de la etajul 5 al unei clădiri.
La fața locului s-au deplasat toate serviciile specializate, pentru al convinge pe bărbat să renunțe la acțiunile sale.
Acesta le-ar fi declarat oamenilor legii că a recurs la acest gest disperat din cauza că instanța de judecată l-a lipsit din drepturile părintești, iar lui i s-a făcut dor de copii.
Bărbatul a fost coborât de pe clădire și se află în afara oricărui pericol.
Avocatul Poporului s-a sesizat în cazul deținutului ucis de un polițist de la IP Călărași
Avocatul Poporului, Ceslav Panico, s-a sesizat în legătură cu decesul unui deținut, în incinta Judecătoriei Strășeni. Acesta și- pierdut viața în urma unui incident în care a fost implicată escorta poliției.
(VIDEO) Tâlhari cu ghinion în Chișinău. Au amenințat cu cuțitul două persoane, dar oricum nu au găsit nimic bun furat
Trei tineri de 19, 20 și 25 de ani, originari din Chișinău, raioanele Șoldănești și Hîncești, au fost reținuți de polițiștii sectorului Centru, fiind suspectați de comiterea unei tâlhării în capitală.
Focuri de armă la Judecătoria Strășeni, după ce un deținut a vrut să evadeze
Un deținut a fost rănit mortal, după ce a încercat să evadeze în timă ce era escortat la Judecătoria Strășeni. Individul în vârstă de 23 de ani, condamnat pentru huliganism, se afla sub escorta angajaților Inspectoratului de Poliție Călărași.