„Dragoste pe muchie de cuțit în Chișinǎu”. Bărbat încătușat, după ce și-a înjunghiat iubita

O femeie de zbate între viață și moarte după ce a fost atacată cu cuțitul de către iubitul său. Cazul a avut loc noapte trecută, în jurul orei 23:15, pe strada Teilor din sectorul Botanică al capitalei, susțin sursele PulsMedia.MD apropiate anchetei.

publicat de Veronica Ciortan
vineri, 4 iulie 2025, 21:25
„Dragoste pe muchie de cuțit în Chișinǎu”. Bărbat încătușat, după ce și-a înjunghiat iubita

Victima s-a dovedit a fi o femeie în vârstă de 44 de ani. Noaptea trecută aceasta ar fi avut un conflict cu iubitul său, un individ în vârstă de 38 de ani, care a fost la un pas de a culmina cu o tragedie. 

Individul i-ar fi aplicat mai multe lovituri cu cuțitul, peste diferite părți ale corpului, după care a lăsat-o zăcând intr-o baltă de sânge și a fugit de la fața locului. 

Femeia a fost transportată la spital în stare gravă fiind internată în secția de reanimare. 

Totodată, în urma măsurilor speciale de investigații, oamenii legii l-au identificat pe cuțitar și l-au reținut pentru 72 de ore, pe numele său fiind intentat un dosar penal.