O femeie s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al unui bloc de locuințe, la Hîncești

O femeie a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul cinci al unui bloc de locuințe. Tragedia a avut loc în după-amiaza zilei de ieri, 5 mai, în jurul ore i14:50, în municipiul Hîncești.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 6 mai 2025, 09:11
Poliție

Oamenii legii au fost alertați de către o persoană care a comunicat că, în timp ce se deplasa pe stradă, a observat o femeie ce zăcea la pământ în stare inconștientă.

Ajunși, polițiștii și medicii au putut doar să constate decesul. Victima s-a dovedit a fi o femeie de 72 de ani, aflată la evidența medicului psihiatru.

Cauza preliminară ar fi suicidul.