Șoferul băut al unui Mercedes a încercat să mituiască agenții de patrulare, la Ocnița
Un șofer este cercetat penal, după ce a încercat să mituiască agenții de patrulare ai INSP. Incidentul a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 00:35, în orașul Otaci, din raionul Ocnița, susțin sursele PulsMedia.MD.
Potrivit surselor, un echipaj INSP a tras pe dreapta un automobil de marca Mercedes, la volanul căruia se afla un bărbat în vârstă de 47 de ani și de la care mirosea a alcool.
Oamenii legii au stabilit că acesta se afla în stare de ebrietate la volan, iar pentru a nu fi documentat în conformitate cu legislația în vigoare, individul le-a propus agenților de patrulare mită în valoare de 2000 de lei.
Polițiștii au refuzat să ia banii și l-au dat pe șofer pe mâna organelor competente. Pe numele său a fost pornit un dosar penal în cadrul căruia urmează să fie stabilite toate circumstanțele.
Potrivit datelor statistice ale IGP, în weekend angajații INSP au înlăturat de la volan 43 de șoferi depistați conducând în stare de ebrietate.
Femeie incendiată de soț în sectorul Buiucani. Suspectul, recent eliberat din detenție, a fost reținut
Cu puțin timp în urmă, Poliția a fost sesizată despre un incident grav produs în sectorul Buiucani al capitalei.
O mașină plină cu cetățeni ai Israelului, răsturnată la Criuleni. Șoferul a murit pe loc,iar pasagerii răniți
Patru persoane au ajuns la spital, iar alta a murit, după ce mașina cu care se deplasau a fost implicată într-un accident. Cazul a avut loc astăzi, în jurul orei 15:20, pe traseul M1, în apropierea localității Zăicana din raionul Criuleni.
UPDATE // (VIDEO) Carambol cu implicarea unei autocisterne, la Sîngerei. Noi detalii de la Poliție
Potrivit IGP, acum o oră, polițiștii din Sîngerei au fost sesizați despre izbucnirea unui incendiu la un autocamion cu cisternă care transporta combustibil, pe traseul R 6, în apropierea satului Mihailovca.