Reglări de conturi cu cuțitul între ciobani, la Forești. Unul la spital, altul la poliție

Un cioban a ajuns la spital, după ce a fost rănit cu cuțitul de un coleg de breaslă, în urma unui conflict iscat între ei. Cazul a avut loc miercuri, 10 iulie, în jurul orei 17:00, în localitatea Cernița din raionul Florești.

publicat de Vadim Ungureanu
vineri, 12 iulie 2024, 06:34
ciobani

Cei doi, cu vârste de 33 de ani, ar fi consumat alcool la barul din localitate și s-au luat la ceartă, iar unul dintre ei i-a aplicat celuilalt mai multe lovituri cu pumnul în regiunea feții.

După ce s-au calmat, cei doi ciobani bătăuși s-au dus la stână, unde cel bătut și-a a dus aminte de conflictul din sat, după care a luat un cuțit și l-a atacat pe cel de-al doilea provocându-i o plagă nepenetrantă în partea inferioară a abdomenului pe stânga.

Victima a fost transportată la Spitalul Raional Florești pentru a i se acordsa ajutorul medical necesar, iar cuțitarul a fost escortat la Inspectoratul de Poliție.