Un băiat a fost salvat de la înec

Un băiat de 12 ani a fost salvat de la înec. Incidentul s-a produs în orașul Slobozia din stânga Nistrului.

publicat de Veronica Ciortan
luni, 28 iulie 2025, 11:26
Un băiat a fost salvat de la înec

Potrivit autorităților din regiune, adolescentul se afla la odihnă cu bunicii săi. Primii care au observat că băiatul se îneacă au fost salvatorii, care au intervenit imediat, l-au scos din apă și i-au acordat primul ajutor medical, scrie Realitatea.MD.

Din fericire, minorul nu a avut de suferit.

De la începutul sezonului estival, aceasta este a opta viață salvată de la înec.