Doi șoferi cercetați penal, după ce au urcat băuți la volan. Unul la Comrat, altul la Soroca
Doi bărbați sunt cercetați penal, după ce au urcat în stare de ebrietate la volan, anunță IGP.
În primul caz, polițiștii au depistat noaptea trecută în satul Congaz din municipiul Comrat, un bărbat de 30 de ani în stare de ebrietate la volanul unui Ford. Acesta avea o concentrație de1,16 mg/l vapori de alcool în aerul expirat.
Al doilea conducător a fost depistat astăzi dimineață în orașul Soroca. Bărbatul de 38 de ani, domiciliat în Soroca, se afla la volanul unui Opel. Fiind testat cu aparatul Drager s-a constatat o concentrație de 1,07 mg/l vapori de alcool în aerul expirat.
Mijloacele de transport au fost ridicate la parcarea specială și au fost inițiate procese penale pe faptul conducerii mijlocului de transport în stare de ebrietate alcoolică cu grad avansat.
Femeie incendiată de soț în sectorul Buiucani. Suspectul, recent eliberat din detenție, a fost reținut
Cu puțin timp în urmă, Poliția a fost sesizată despre un incident grav produs în sectorul Buiucani al capitalei.
O mașină plină cu cetățeni ai Israelului, răsturnată la Criuleni. Șoferul a murit pe loc,iar pasagerii răniți
Patru persoane au ajuns la spital, iar alta a murit, după ce mașina cu care se deplasau a fost implicată într-un accident. Cazul a avut loc astăzi, în jurul orei 15:20, pe traseul M1, în apropierea localității Zăicana din raionul Criuleni.
UPDATE // (VIDEO) Carambol cu implicarea unei autocisterne, la Sîngerei. Noi detalii de la Poliție
Potrivit IGP, acum o oră, polițiștii din Sîngerei au fost sesizați despre izbucnirea unui incendiu la un autocamion cu cisternă care transporta combustibil, pe traseul R 6, în apropierea satului Mihailovca.