(VIDEO) Momentul în care o șoferiță din R.Moldova a „zburat” cu mașina printr-o staţie Peco şi s-a oprit într-o casă în România

Un accident grav a avut loc duminică după-amiază, la ora 14.08, în comuna Răducăneni din judeţul Iaşi. Şoferita unui autoturism care circula cu viteză a pierdut controlul volanului pe şoseaua viscolită şi s-a oprit într-o clădire de la marginea drumului. Accidentul a fost surprins de camerele de luat vederi de la o benzinărie din zonă.

publicat de Anatol Chirilov
luni, 27 noiembrie 2023, 11:03
Iași

Polițiștii deplasați la fata locului au stabilit faptul că o femeie, de 37 de ani, din Republica Moldova, a pierdut controlul asupra direcției de mers a autoturismului pe care îl conducea, a părăsit partea carosabila, intrând in gardul unei locuinţe și în curtea acesteia, unde a provocat mai multe distrugeri. 

Potrivit poliţiştilor, conducătoarea auto nu consumase băuturi alcoolice. Aceasta a fost preluată de ambulanță pentru îngrijiri de medicale.

ziaruldeiasi.ro