Incendiu la Elizaveta. O butelie de gaz a luat foc

O butelie de gaz a luat foc în după amiază zilei de astăzi, 2 iunie. Incidentul a avut loc în curtea unei gospodării din satul Elizaveta, municipiul Bălți.

publicat de Veronica Ciortan
luni, 2 iunie 2025, 20:56
Incendiu la Elizaveta. O butelie de gaz a luat foc

Potrivit informațiilor preliminare, incendiul a izbucnit la o butelie de gaz-propan, aflată în exteriorul locuinței a unui bărbat în vârstă de 63 de ani. Flăcările au distrus furtunul și reductorul buteliei. Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită, transmite NordInfo.MD.

La fața locului a intervenit un echipaj al Direcției Regionale Căutare-Salvare, cu o autospecială și un echipaj format din patru salvatori.