La un pas de tragedie! Membrii unei familii, printre care doi copii gemeni, intoxicați cu monoxid de carbon, la Anenii Noi

Doi soți și copiii acestora au ajuns la spital, după ce s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon. Incidentul a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 21:00, în localitatea Gura Bîcului, din raionul Anenii Noi, susțin sursele PulsMedia.MD din cadrul IGSU.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 15 ianuarie 2024, 12:27
spital

Victimele s-au dovedit a fi doi soți, un bărbat de 34 de ani și soția sa de 33 de ani, dar și copiii acestora în vârstă de 14 ani.

Aceștia s-ar fi intoxicat cu monoxidul de carbon emanat de la o coloană de gaz conectată la rețeaua de gaze naturale.

Toți membrii familiei au fost transportați la spital pentru a le fi acordat ajutorul medical necesar, iar în prezent ar fi în afara oricărui pericol.