Polițiștii de frontieră au lăsat fără mașină un american, la ieșirea din R.Moldova

Polițiștii de frontieră au ridicat ieri un certificat de înmatriculare falsificat și un autoturism, până la elucidarea circumstanțelor. Documentat este un cetățean al SUA în vârstă de 49 de ani.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 16 iulie 2024, 11:09
Amaerican

Străinul s-a prezentat în punctul de trecere a frontierei Tudora, pe sensul de ieșire din R. Moldova, la volanul unui autoturism care este înmatriculat în Bulgaria.

În timpul controlului de rigoare, polițiștii de frontieră au depistat indici de falsificare în certificatul de înmatriculare auto. La cele constatate, șoferul nu a putut oferi careva informații, declarând faptul că nu cunoștea de statutul documentului.

În continuare, cercetările sunt desfășurate de către polițiștii de frontieră din cadrul Direcției regionale EST.Persoanei i-a fost autorizată trecerea frontierei de stat în calitate de pieton

Poliția Națională acuză un deputat de faptul că ar fi accidentat cu tractorul un polițist, la Ștefan Vodă

Poliția documentează un incident produs, astăzi, în raionul Ștefan Vodă. În timpul intervenției oamenilor legii la un caz de blocare a carosabilului, deputatul Sergiu Stefanco a blocat intenționat traseul cu un tractor și nu s-a conformat solicitărilor legale ale poliției. Mai mult, acesta a pus în mișcare utilajul, lovind un polițist cu roata tractorului.