(FOTO) Un șofer băut „a luat cu asalt” un gard de beton, la Edineț. Sunt victime
Două persoane, printre care un adolescent, au ajuns la spital, după ce s-au bușit cu mașina într-un gard de beton. Accidentul a avut loc noaptea trecută pe o stradă din orașul Edineț, susțin sursele PulsMedia.MD.
Potrivit surselor, în accident a fost implicat un automobil de marca Fiat, la volanul căruia se afla un șofer în vârstă de 19 ani, în stare de ebrietate.
Acesta a pierdut controlul volanului, iar mașina a derapat de pe traseu și s-a izbit într-un gard de beton.
Solicitată telefonic, Svetlana Talpă, ofițerul de presă al IP Edineț, a declarat pentru PulsMedia.MD, că în urma impactului, atât șoferul, cât și pasagerul său, un adolescent de 16 ani, au avut nevoie de îngrijiri medicale și au fost transportați la spital.
Totodată, șoferul fiind testat cu aparatul Drager, rezultatele au arăta că acesta avea o concetrație de 0,79 mg/l de alcool pur în aerul expirat.
Oamenii legii au pornit o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul, iar șoferul riscă să fie cercetat penal.
Femeie incendiată de soț în sectorul Buiucani. Suspectul, recent eliberat din detenție, a fost reținut
Cu puțin timp în urmă, Poliția a fost sesizată despre un incident grav produs în sectorul Buiucani al capitalei.
O mașină plină cu cetățeni ai Israelului, răsturnată la Criuleni. Șoferul a murit pe loc,iar pasagerii răniți
Patru persoane au ajuns la spital, iar alta a murit, după ce mașina cu care se deplasau a fost implicată într-un accident. Cazul a avut loc astăzi, în jurul orei 15:20, pe traseul M1, în apropierea localității Zăicana din raionul Criuleni.
UPDATE // (VIDEO) Carambol cu implicarea unei autocisterne, la Sîngerei. Noi detalii de la Poliție
Potrivit IGP, acum o oră, polițiștii din Sîngerei au fost sesizați despre izbucnirea unui incendiu la un autocamion cu cisternă care transporta combustibil, pe traseul R 6, în apropierea satului Mihailovca.