Un șofer din Florești riscă o amendă usturătoare, după ce a fost prins beat criță la volan

Un șofer riscă amendă de până la 125 000 de lei, închisoare de la 1 la 3 ani sau anularea dreptului de a conduce mijloace de transport, după ce a fost prins conducând prin satul Cașunca, raionul Florești, în stare de ebrietate. Incidentul a fost înregistrat noaptea trecută.

publicat de Veronica Ciortan
vineri, 30 mai 2025, 19:33
Un șofer din Florești riscă o amendă usturătoare, după ce a fost prins beat criță la volan

Fiind testat alcoolscopic, rezultatele testului a arătat că bărbatul de 38 de ani avea o concentrație de 1.15 mg/l în aerul expirat. Mașina a fost ulterior ridicată și dusă la parcarea specială, transmite Realitatea.MD.

Potrivit informației oferite de Poliția Națională, în ultimele 24 de ore, oamenii legii au înlăturat de la volan 18 șoferi aflați sub influența alcoolului.