Un bărbat a murit, după ce s-a aruncat în gol de la etajul 16 al unei clădiri din Chișinău

Un bărbat a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al unui bloc de locuințe. Tragedia a avut loc în noaptea de 10 spre 11 februarie, pe strada Traian din sectorul Botanica al capitalei. Informația a fost confirmată pentru PulsMedia.MD de către Svetlana Scripnic, ofițerul de presă al Poliției Capitalei.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 12 februarie 2024, 12:06
Poliție

Potrivit lui Scripnic victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de aproximativ 49 de ani.

Acesta s-ar fi aruncat de la etajul 16 al blocului de locuințe, iar impactul cu solul a fost fatal.

Medicii veniți la fața locului au putut doar să constate decesul, iar cadavrul a fost transportat la Centrul de Medicină Legală.

În acest caz a fost inițiat un proces penal în cadrul căruia urmează să se stabilească toate circumstanțele, dar și motivul pentru care bărbatul a recurs la acest gest disperat.

Informația de cădere de la înălțime a fost înregistrată pe 10 febr. Un bărbat a decedat in rezultatul căderii de la înălțime ( et.16). Stabilim circumstanțele