Un bărbat și-a tras un glonte în piept, după o ceartă cu sora sa, la Hîncești

Un bărbat s-a împușcat, după ce s-ar fi certat cu sora sa. Incidentul a avut loc ieri-seara, în jurul orei 20:20, în locuința sa de pe strada Sfînta Maria, din orașul Hîncești, susțin sursele PulsMedia.MD din teritoriu.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 20 martie 2024, 13:47
ambulanță

Potrivit surselor, soția bărbatului în vârstă de 57 a fost cea care a solicitat intervenția unei ambulanțe, dar și a sesizat polițiștii despre caz.

Aceasta ar fi declarat oamenilor legii că bărbatul și-a tras un glonte în piept, în regiunea inimii, dintr-un pistol deținut legal, după ce ar fi avut un conflict cu sora sa.

Cristina Vicol, ofițerul de presă al IP Hîncești,a confirmat cazul pentru PulsMedia.MD și a declarat că victima a fost transportată la spitalul raional Hîncești pentru îngrijiri medicale.

Pe acest caz polițiștii au inițiat o anchetă pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.