Adolescentă scoasă din gura morții de către polițiști, la Dubăsari

O adolescentă care ar fi încercat să-și pună capăt zilelor a fost salvată de un polițist. Cazul a avut loc în amiaza zilei, în jurul orei 12:50, în localitatea Pîrîta, din raionul Dubăsari, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 25 martie 2025, 14:20
IP Dubăsari

Potrivit surselor, este vorba despre o adolescentă în vârstă de 17 ani. Aceasta ar fi încercat să se sinucidă crestându-și venele, dar din fericire a fost salvată de către angajații Ip Dubăsari, care au intervenit înainte ca aceasta să recurgă la acest gest disperat.

Adolescenta s-ar afla la evidența psihiatrului, iar în prezent cu aceasta lucrează specialiștii pentru a-i acorda ajutorul necesar, dar și pentru a stabili motivul care ar fi împins-o la acest gest.