Și-a băut mințile! Un bărbat și-a tăiat abdomenul cu un cuțit, la Dubăsari
Un bărbat a ajuns la spital, după ce fiind în stare de ebrietate și-a tăiat abdomenul cu scop de suicid. Incidentul a avut loc ieri-seara, în jurul orei 20:56, în localitatea Molovata Nouă, din raionul Dubăsari, susțin sursele PulsMedia.MD.
Victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de 43 de ani. Acesta se afla în stare de ebrietate avansată la domciliu, împreună cu concubina sa, când între ei s-ar fi iscat o ceartă.
Bărbatul ar fi luat un cuțit de bucătărie cu care și-a aplicat o plagă tăiată în regiunea abdomenului.
Concubina sa a solicitat intervenția unei ambulanțe, iar bărbatul a fost transportat la Spitalul raional Criuleni pentru a i se acorda ajutorul medical necesar.
Raport devastator! MoldATSA operează cu o eficiență de aproape șase ori mai mică decât în UE
MoldATSA se situează sub media furnizorilor de servicii de navigație aeriană din Uniunea Europeană în ceea ce privește numărul de zboruri IFR controlate per angajat, potrivit datelor din raportul EUROCONTROL ACE Benchmarking Report 2025 (date comparabile pentru 2023).
Consolidarea relațiilor bilaterale: Pretorul sectorului Rîșcani în vizită de lucru la Târgu Mureș
Pretorul sectorului Rîșcani , Mihail Furculiță se află într-o vizită de lucru în municipiul Târgu Mureș, România, la invitația autorităților locale, cu ocazia „Zilelor Târgumureșene”.
Carburanții se ieftinesc în continuare. Motorina a ajuns cu peste 10 lei mai ieftină față de nivelul maxim
Prețurile la carburanți din Republica Moldova continuă să scadă, pe fondul reducerii cotațiilor internaționale la petrol și al relaxării tensiunilor din Orientul Mijlociu. Agenția Națională pentru Reglementare în Energetică (ANRE) anunță noi ieftiniri atât pentru benzină, cât și pentru motorină.