Și-a bătut fără milă și înjunghiat soacra, la Ungheni. Femeia, cu două coaste fracturate, în stare gravă la spital

O femeie a ajuns la spital în stare gravă, după ce a fost snopită în bătaie de către ginerele său. Incidentul a avut loc ieri, 7 iulie, în amiaza zilei, în localitatea Todirești, din raionul Ungheni, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 8 iulie 2024, 09:10
Ungheni

Potrivit surselor, victima s-a dpvedit a fi o femeie în vârstă de 72 de ani. Ginerele victimii, un individ în vârstă de 43 de ani, după ce s-ar fi îmbătat, s-a luat la ceartă cu soacra sa. Conflictul dintre cei doi a fost la un pas de a culmina cu o tragedie.

Bărbatul i-ar fi aplicat mai multe lovituri cu pumnii peste diferite părți ale corpului, după care a luat un cuțit de bucătărie cu care i-a aplicat o lovitură în regiunea gâtului.

 La fața locului a fost solicitată poliția, dar și o ambulanță. Femeie a fost transportată la Spitalul Raional Ungheni, în stare gravă, dar stabilă. Dânsa a fost diagnosticată cu: plagă incizionată în regiunea jugulară dreaptă, șoc hemoragic, dar fractura costelor 3/4 pe dreapta.

Din nefericire, medicii nu i-au putut salva viața, iar femeia a murit în jurul orei 00:20.

Totodată, individulo a fost încătușat de polițiști și escortat la IP Ungheni, unde a fost reținut pentru 72 de ore, pe numele său fiind pornit un dosar penal.