Patru persoane intoxicate cu monoxid de carbon, la Dubăsari. Una dintre victime - o copilă de 11 ani

Patru persoane, printre care și un copil, au ajuns la spital, după ce s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon. Cazul a avut loc ieri-seara, în jurul orei 19:45, în localitatea Oxentea, din raionul Dubăsari, susțin sursele PulsMedia.MD din cadrul IGSU.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 13 februarie 2025, 09:02
Ambulanță

Astfel, potrivit surselor victimele s-au dovedit a fi doi soți de 39 și respectiv 40 de ani, copilul acestora de 11 ani, dar și o femeie în vârstă de 64 de ani.

Cei patru s-ar fi intoxicat cu monoxid de  carbon emanat de o sobă defectă și au fost transportai la spital pentru a li se acorda ajutorul medical necesar.

În prezent, viața acestora este în afara pericolului.