Directorul adjunct al SIS, Sergiu Druță, a fost eliberat din funcție

Sergiu Druță a fost eliberat din funcția de director adjunct al Serviciului de Informații și Securitate. Un decret în acest sens a fost semnat de președinta Maia Sandu.

publicat de Veronica Ciortan
joi, 3 aprilie 2025, 19:47
Directorul adjunct al SIS, Sergiu Druță, a fost eliberat din funcție

Demisia a fost aprobată în baza cererii depuse de Sergiu Druță.

Acesta a fost eliberat din funcție la data de 1 aprilie.