O tânără s-a aruncat în gol de la etajul 12 al unui bloc de locuințe din sectorul Buiucani

O tânără a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al unui bloc de locuințe. Tragedia a avut loc astăzi, 7 iunie, în jurul orei 10:09, pe strada Ion Creangă din sectorul Buiucani al capitalei.

publicat de Vadim Ungureanu
vineri, 7 iunie 2024, 14:11
poliția

Natalia Stati, ofițerul de presă al Poliției Capitalei, a declarat pentru PulsMedia.MD că victima s-a dovedit a fi o tânără în vârstă de 30 de ani care s-a aruncat în gol de la balconul de la etajul 12 al clădirii, iar în urma impactului cu solul aceasta a murit pe loc, până la venirea ambulanței.

Medicul-legist preliminar nu a găsit urme de moarte violentă pe suprafața cadavrului, în afară de cele care au rezultat în urma căderii.

Dânsa nu a lăsat niciun bilețel de adio.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele, dar și motivele care au făcut-o pe victimă să recurgă la acest gest disperat.