Crimă la Florești. Un bărbat și-a ucis fratele cu toporul

Un bărbat a murit, după ce a fost ucis chiar de propriul său frate. Crima a avut loc în această dimineață în localitatea Zăluceni, din raionul Florești, susțin sursele PulsMedia.MD din teritoriu.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 24 iunie 2024, 10:31
crimă

Potrivit datelor preliminare este vorba despre doi frați de 62 de ani și respectiv 57 de ani. În urma unui conflict iscat între cei doi, din motive încă nestabilite de anchetă, unul dintre ei a luat un topor cu care l-a lovit pe cel de-al doilea în cap.

Lovitura a fost fatală, iar bărbatul a murit pe loc până la venirea ambulanței.

La fața locului s-a deplasat grupul operativ din cadrul IP Florești pentru a face cercetyări la fața locului. Totodată, agresorul urmează a fi reținut pentru 72 de ore, pe numele său fiind intentat un proces penal.