(FOTO) O autospecială a INSP s-a ciocnit cu o mașină condusă de un polițist la Bălți

Doouă mașini au fost grav avariate, după ce au fost implicate într-un accident. Coleziunea s-a produs în această dimineață, în jurul orei 07:00, la intersecția străzii Decebal cu strada Smolean, din municipiul Bălți, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 29 aprilie 2026, 08:54
Accident

Potrivit informațiilor preliminare, în accident a fost implicată o autospecială a INSP, dar și un automonil de marca Renault Scenic, la volanul căruia se afla un angajat al IP Bălți.

În urma impactului, nu au fost înregistrate victime, însă ambele autoturisme au fost avariate considerabil.

Șoferii au fost testați cu aparatul Drager, iar rezultatele au arătat că niciunul dintre ei nu consumase alcool.

Totodată, oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în  care s-a produs impactul, dar și care dintre șoferi se face vinovat.

Sursa foto: NordInfo
Sursa foto: NordInfo

Poliția Națională acuză un deputat de faptul că ar fi accidentat cu tractorul un polițist, la Ștefan Vodă

Poliția documentează un incident produs, astăzi, în raionul Ștefan Vodă. În timpul intervenției oamenilor legii la un caz de blocare a carosabilului, deputatul Sergiu Stefanco a blocat intenționat traseul cu un tractor și nu s-a conformat solicitărilor legale ale poliției. Mai mult, acesta a pus în mișcare utilajul, lovind un polițist cu roata tractorului.