Victima unui accident a murit, după ce ambulanța care îl transporta la spital a fost lovită de un BMW, la Șoldănești

Șoferul unui Ford implicat într-un accident, a murit în timp ce era transportat la spital, după ce ambulanța, în care acesta se afla, a fost lovită de un BMW. Accidentul a avut loc astăzi în raionul Șoldănești.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 19 iunie 2024, 16:01
accidcent

Potrivit poliției, preliminar s-a stabilit că în jurul orei,  08:00, în apropiere localității Cotiujenii Mari, un Mercedes Sprinter, condus de un bărbat de 35 de ani, s-a ciocnit cu un Ford, condus de un bărbat de 64 de ani și care avea pasageră pe o femeie de 65 de ani. 

În urma accidentului rutier, ambii conducători auto și pasagera au avut nevoie de îngrijiri medicale. Iar în timp ce erau transportați spre spital, ambulanța a fost izbită de un BMW, la volanul căruia se afla un tânăr de 24 de ani, care preliminar nu a acordat prioritatea autospecialei.

Ca urmare a accidentului, felcerul din ambulanță a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar șoferul rănit care se aflase la volanul Fordului, a decedat. 

Pe ambele cazuri au fost pornite anchete pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.