(VIDEO) În stare de ebrietate și fără permis. Tânăr stopat de polițiști

Pericol pe șosea, în stare de ebrietate și fără a deține dreptul de a conduce, așa a urcat la volan un tânăr de 22 de ani, însă a fost observat de polițiști.

publicat de Anatol Chirilov
luni, 25 martie 2024, 12:29
Șofer în stare de ebrietate

Acesta a fost stopat în noaptea de sâmbătă spre duminică, în localitatea Văsieni, în timp ce conducea haotic un Audi. 

Aparatul Drager a constatat o concentrație de 0,51 mg/l alcool în aerul expirat. Tânărul este cercetat penal, iar automobilul a fost ridicat la parcarea specială.