(VIDEO) Renato Usatîi „lasă politica” și se apucă de moderat concerte: Festivalul Absolvenților pe 2 iulie în PMAN

Renato Usatîi își face debutul ca moderator de festivale. Fostul primar de Bălți și liderul Partidului Nostru va urca pe scenă nu pentru discursuri, ci pentru a modera Festivalul Absolvenților 2025, care va avea loc în Piața Marii Adunări Naționale din Chișinău, pe 2 și 14 iulie, începând cu ora 19:00.

publicat de Veronica Ciortan
joi, 26 iunie 2025, 14:30
(VIDEO) Renato Usatîi „lasă politica” și se apucă de moderat concerte: Festivalul Absolvenților pe 2 iulie în PMAN

Evenimentul promite două seri de distracție, dedicate tinerilor și absolvenților din întreaga republică. Pe scenă vor evolua artiști cunoscuți, atât din Republica Moldova, cât și de peste hotare: Iuliana Beregoi, The Urs, Macan, Руки вверх!, Баста, Lume, Ionel Istrati și Kamelia Melnic, scrie NordNews.MD.

Organizatorii promit un show de amploare, cu o atmosferă memorabilă, iar lista artiștilor urmează a fi completată cu alte nume sonore.

„Un concert de neuitat, o noapte pentru o generație întreagă de tineri”, se precizează în comunicatul partidului.

De Ziua Orașului Bălți, Renato Usatîi a oferit sprijin financiar Primăriei municipiului, pentru a organiza concerte pe 22 și 23 mai în în Piața „Vasile Alecsandri”. Atunci, au evoluat trupe ca BONEY M cu Liz Mitchell, Maxim Galkin, Valerii Meladze, Iuliana Beregoi și alții.