Renato Usatîi a luat o pauză după prezidențiale: „Voi reveni cu noi forțe și voi merge în fiecare localitate din țară”

Renato Usatîi, președintele Partidului Nostru, fost candidat la alegerile prezidențiale, urmare a mai multor întrebări de la simpatizanții săi, a precizat că a luat o pauză după alegeri și se află în Germania.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 12 noiembrie 2024, 11:23
RU

„La moment fac puțin tratament în Germania. După aceasta, așa cum am promis, revin cu noi forțe și merg în fiecare localitate din țară, pentru a discuta cu colegii din partid, pentru a discuta cu cetățenii, pentru a crea structuri, pentru a deschide sedii în teritoriu -= pentru a merge înainte doar pentru Republica Moldova”, a declarat acesta într-o înregistrare video.

Renato Usatîi s-a arătat sigur că multe lucruri bune pot și urmează să fie făcute.