Chișinău: Moartea l-a găsit la locul de muncă

Un bărbat a murit subit, în timp ce se afla la locul de muncă. Cadavrul acestuia a fost găsit de către un coleg de-al său ieri-seara, în jurul orei 23:58, pe strada Cetatea Albă, din sectorul Botanica al capitalei.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 5 februarie 2024, 17:59
girofar

Potrivit poliției, victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de 64 de ani care activa în calitate de paznic la o companie de pe strada menționată mai sus.

Cadavrul acestuia a fost găsit de către un coleg de muncă care a alertat imediat poliția, dar și a solicitat intervenția unei ambulanțe.

Din nefericire medicii au putut doar să constate decesul acestuia.

Medicul-legist venit la fața locului nu a depistat semne de moarte violentă. Preliminar s-a stabilit că bărbatul ar fi murit, în urma unui stop cardiac, însă acest fapt va fi stabilit cu exactitate în urma expertizei de la Centrul de Medicină Legală unde a fost transportat cadavrul.