Bărbat bătut și înjunghiat de trei persoane, la Ceadîr-Lunga. Victima în stare gravă la spital, un atacator reținut, alții doi căutați de poliție
Un bărbat a ajuns în stare gravă la spital, după ce în urma unui conflict cu trei persoane, printre care un adolescent și o femeie, a fost bătut și înjunghiat cu un cuțit. Cazul a avut loc ieri, 20 august, în raionul Ceadîr-Lunga, din UTA Găgăuzia, susțin sursele PulsMedia.MD din regiune.
Potrivit surselor, victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de 45 de ani. Acesta ar fi avut o ceartă cu alte trei persoane, printre care un adolescent de 18 ani și o femeie de 37 de ani, dar și un bărbat în vârstă de 48 de ani, care a fost la un pas de a culmina cu o tragedie.
Bărbatul a fost bătut cu bestialitate de către cei trei, dar și înjunghiat cu un cuțit în abdomen, în prezența altor persoane.
Victima a fost transportată la Spitalul raional Ceadîr-Lunga, unde a fost internat în secția de reanimare. Stare de sănătate a bărbatului este gravă, dar stabilă.
Oamenii legii l-au reținut pe individul de 48 de ani pentru 72 de ore, iar în prezent întreprind măsuri speciale de investigație pentru localizarea celorlalți doi bănuiți, care au fugit de la fața locului până la venirea poliției.
UPDATE // (VIDEO) Carambol cu implicarea unei autocisterne, la Sîngerei. Noi detalii de la Poliție
Potrivit IGP, acum o oră, polițiștii din Sîngerei au fost sesizați despre izbucnirea unui incendiu la un autocamion cu cisternă care transporta combustibil, pe traseul R 6, în apropierea satului Mihailovca.
Nereguli în documentele unui mijloc de transport, depistate la PTF Giurgiulești – Galați
Polițiștii de frontieră din Punctul de trecere a frontierei Giurgiulești – Galați au identificat un caz de nereguli în actele de însoțire ale unui mijloc de transport. Incidentul a avut loc pe sensul de intrare în țară, când, pentru efectuarea formalităților de control, s-a prezentat un cetățean al Republicii Moldova, în vârstă de 25 de ani, conducând un mijloc de transport înmatriculat în România.
Accidentul de la Sîngerei. Șoferul vinovat de moartea celor doi polițiști, reținut pentru 72 de ore
Șoferul implicat în accidentul de la Sîngerei, în urma căruia doi poliști de patrulare și-au pierdut viața în timpul serviciului, a fost reținut pentru 72 de ore.