Un bărbat a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al unui bloc de locuințe din Bălți

O femeie a alertat poliția, după ce a depistat cadavrul unui bărbat în fața unui bloc de locuințe. Descoperirea macabră a avuit loc astăzi, în jurul orei 10:50, pe strada Decebal, din municipiul Bălți, susțin sursele PulsMedia.MD din teritoriu.

publicat de Vadim Ungureanu
duminică, 23 iunie 2024, 18:04
bălți

La fața locului s-a deplasat grupul operativ din cadrul IP Bălți care au stabilit că bărbatul s-ar fi aruncat în gol de la unul dintre etajele superioare ale blocului de locuințe, iar în urma impactului cu solul acesta decedat pe loc până la venirea ambulanței.

Medicul-legist nu a depistat pe suprafața cadavrului semne de moarte violentă, în afară de cele rezultate în urma căderii.

Oamenii legii urmează să stabilească identitate victimii, dar și motivele care l-au făcut să recurgă la acest gest disperat.

Cadavrul a fost transportat la Centrul de Expertiză medico-legală.

Concediile suplimentare pentru vechime în sectorul public vor fi eliminate din 2027. Ce alte modificări sunt propuse

Angajații din sectorul public nu vor mai beneficia de concedii suplimentare acordate pentru vechimea în muncă, iar concediile de odihnă vor fi calculate în zile lucrătoare și nu în zile calendaristice. Modificările fac parte dintr-un pachet de reforme prezentat de ministra Muncii și Protecției Sociale, Natalia Plugaru, și ministrul Finanțelor, Andrian Gavriliță.