Descoperire macabră, la Edineț. O femeie și-a găsit fiul cu beregata tăiată cu un cuțit cu lama de aproximativ 30 de cm

Un bărbat a alertat poliția, după ce și-a găsit dis-de-dimineață fiul zăcând într-o baltă de sânge. Descoperirea macabră a avut loc astăzi, în jurul orei 08:!5, în localitatea Fetești, din raionul Edineț, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 5 februarie 2024, 17:07
IP Edineț

Potrivit surselor, victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de 39 de ani, care locuia cu părinții, după ce acum un an a revenit de la muncă de peste hotare și a divorțat de soție.

Mama acestuia ar fi mers la el în cameră, dar l-a găsit zăcând la podea, într-o baltă de sânge, iar lângă el se afla un cuțit de bucătărie însângerat cu o lamă de aproximativ 30 de cm.

Părinții au sesizat imediat poliția, iar la fața locului s-a deplasat grupul operativ din cadrul Inspectoratului de Poliție Edineț.

Medicul-legist venit la fața locului nu a depistat semne de moarte violentă pe suprafața cadavrului, în afară de plaga din regiunea gâtului pe care bărbatul și-ar fi provocat-o cu cuțitul cu scop de suicid.

Părinții acestuia au declarat oamenilor legii că în ultima perioadă fiul lor făcea des abuz de alcool și avea un comportament ciudat, iar acum o săptămână i-ar fi zis tatălui său că nu are rost pentru ce trăi și că își va pune capăt zilelor.