(VIDEO) Un șofer „a plonjat” cu mașina într-un șanț, la Sîngerei

Un grav accident rutier s-a produs în apropierea satului Cubolta, raionul Sîngerei. Un autoturism de model Volkswagen a derapat de pe traseu și a ajuns într-un șanț de pe marginea drumului. În urma impactului, vehiculul a doborât și un stâlp de semnalizare rutieră.

publicat de Vadim Ungureanu
miercuri, 28 mai 2025, 14:41
https://nordinfo.md/video-grav-accident-in-nordul-tarii-o-masina-a-ajuns-intr-un-sant-de-pe-marginea-drumului/

La fața locului au intervenit mai multe echipaje de salvare. Potrivit martorilor, mai multe persoane au suferit traumatisme. Din fericire, nicio persoană nu și-a pierdut viața în urma accidentului, scrie Nordinfo.md.

Cauzele exacte ale producerii accidentului urmează să fie stabilite de către oamenii legii.