(VIDEO) Un bărbat a fost salvat dintr-o prăpastie de 15 metri

Un bărbat de 42 de ani a fost salvat de angajații IGSU, după ce a căzut într-o prăpastie în timpul deplasării cu motocicleta. Incidentul a avut loc duminică, 3 august, în apropierea străzii Tudor Strișcă din municipiul Chișinău.

publicat de Veronica Ciortan
luni, 4 august 2025, 11:30
(VIDEO) Un bărbat a fost salvat dintr-o prăpastie de 15 metri

La fața locului au intervenit salvatorii IGSU din capitală, care au stabilit că bărbatul, în stare conștientă, a rămas prins între copaci la o adâncime de 15 metri.

În scurt timp, angajații IGSU au reușit evacuarea bărbatului în vârstă de 42 de ani, care a suferit fracturi la un membru superior și unul inferior. Acesta a fost preluat de o echipă de medici și transportat la spital pentru intervenții medicale specializate.