Șoferul unui Mercedes de lux s-a dat de gol că este beat la volan, după ce a mers haotic pe o stradă din Bălți

Un echipaj mix, format din carabinieri și agenți de patrulare, au tras pe dreapta un Mercedes care se deplasa haotic la o bucată de noapte pe strada Alexandru cel Bun, din municipiul Bălți.

publicat de Vadim Ungureanu
joi, 18 iulie 2024, 11:27
Merc

Oamenii legii au intervenit imediat, oprind vehiculul pentru verificări. În timpul interacțiunii cu șoferul, au detectat un miros puternic de alcool. Drept urmare, șoferul a fost supus testului alcoolscopic, care a indicat o concentrație de 0,70 mg/l alcool în aerul expirat.

În urma rezultatului testului, șoferul a fost imediat înlăturat de la volan, iar vehiculul a fost transportat la parcarea specială.

Poliția Națională acuză un deputat de faptul că ar fi accidentat cu tractorul un polițist, la Ștefan Vodă

Poliția documentează un incident produs, astăzi, în raionul Ștefan Vodă. În timpul intervenției oamenilor legii la un caz de blocare a carosabilului, deputatul Sergiu Stefanco a blocat intenționat traseul cu un tractor și nu s-a conformat solicitărilor legale ale poliției. Mai mult, acesta a pus în mișcare utilajul, lovind un polițist cu roata tractorului.