Crimă odioasă, la Căușeni. Un tânăr a ucis-o în bătaie pe bunica fostei iubite, iar pe mama acesteia a băgat-o în spital

O femeie a murit, iar alta a ajuns la spital, după ce au fost snopite în bătaie de către un individ. Crima a avut loc noaptea trecută, în jurul orei 00:30, în localitatea Copanca, din raionul Căușeni, susțin sursele PulsMedia.MD din cadrul Spitalului raional Căușeni.

publicat de Vadim Ungureanu
sâmbătă, 1 iunie 2024, 11:11
crimă

Potrivit surselor, victimile s-au dovedit a fi mamă și fiică, în vârstă de 55 de ani și respectiv 35 de ani. Cele două femei se aflau la domiciliu când în casă a dat buzna un individ în stare de ebrietate, care le-ar fi luat la bătut cu o bâtă.

Individul ar fi omorât-o în bătaie pe femeia de 55 de ani, ulterior a incendiat cadavrul în locuință. Fiica victimei, care la rândul ei a fost snopită în bătaie cu bâta de către individ, ar fi fost transportată la spital în stare gravă și a fost internată în secția de reanimare.

Potrivit unor oameni din localitate, individul s-a dovedit a fi fostul iubit al fiicei celei de-a doua victimă, în vârstă de 23 de ani, originar din aceeași localitate.

Tânărul a fost încătușat de oamenii legii, iar pe numele său a fost pornită o cauză penală pentru omor r intenționat cu deosebită cruzime, iar dacă vinovăția acestuia va fi demonstrată, dânsul riscă închisoare de la 15 la 20 de ani sau detenție pe viață.