Doi tineri arestați, după ce au snopit în bătaie un bărbat, la Călărași. Victima a murit pe patul de spital

Un bărbat a murit pe patul de spital, după ce a fost snopit în bătaie de doi indivizi. Cazul a avut loc la data de 30 noiembrie, în localitatea Sipoteni, din raionul Călărași, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
luni, 9 decembrie 2024, 09:55
IP Călărași

Astfel, potrivit surselor noastre, victima s-a dovedit a fi un bărbat în vârstă de 58 de ani. La data de 30 noiembrie curent acesta a fost adus în stare gravă la Spitalul Raional Călărași, în comă cerebrală de gradul II, cu traumatism cranio-cerebral, dar și fracturi bilaterale ale coastelor.

Medicii au încercat să-i salveze viața, însă din nefericire, după mai multe zile în care a zăcut în spital, din cauza traumatismelor, la data de 7 decembrie curent, bărbatul a pierdut lupta pentru viață.

Oamenii legii au stabilit că bărbatul a fost snopit în bătaie de către doi indivizi, unul în vârstă de 19 ani și altul de respectiv 31 de ani. Ultimul nu este la prima abatere de la lege fiind anterior condamnat pentru o altă infracțiune.

Ambii indivizi au fost încătușați și reținuți pentru 72 de ore, pe numele lor fiind inițiat un dosar penal.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili toate circumstanțele în care a fost comisă crima.