(FOTO) Doi șoferi au rămas fără permis de conducere fiind sancționați pentru depășirea limitei de viteză

Doi șoferi au rămas fără permis de conducere fiind sancționați pentru depășirea limitei de viteză.

publicat de Anatol Chirilov
luni, 21 august 2023, 15:15
Radar

Primul caz a avut loc pe traseul R-6 , în apropierea satului Bilicenii Vechi  raionul Sîngerei, unde un tânăr de 21 de ani, fiind la volanul unui automobil de marca Skoda se deplasa cu viteza de 186 km/h, depășind limita cu 96 km/h. Acesta a fost sancționat cu 3750 de lei și suspendarea exercitării dreptului special de a conduce vehicule pe un termen de 60 de zile.

Cel de-al doilea caz a avut loc în aceeași localitate, un șofer de 31 de ani conducând un BMW, se deplasa cu viteza de 169 km/h, depășind limita admisă cu 79 km/h.  Acesta  a fost sancționat cu 2250 de lei și i-a fost suspendat dreptul de a conduce pe un termen de 30 de zile.

Viteză
Viteză