O tânără s-ar fi aruncat în gol de la etajul 4 al unui bloc de locuințe din Chișinău. Medicii au putut doar să constate decesul

O tânără a murit, după ce s-ar fi aruncat în gol de la etajul superior al unui bloc de locuințe. Tragedia a avut loc în această dimineață, pe strada Cuza Vodă din sectorul Botanica al capitalei, susțin sursele PulsMedia.MD. Informația a fost confirmată pentru PulsMedia.MD de către Natalia Stati, ofițerul de presă al Poliției Capitalei.

publicat de Vadim Ungureanu
sâmbătă, 3 februarie 2024, 13:36
poliția

Potrivit surselor victima ar fi o tânără de 22 de ani, iar oamenii legii au fost alertați de către mama sa.

Tânăra care s-a aruncat în gol de la etajul 4 ar fi fost violată de prietenul unui individ cu care ar fi făcut cunoștință într-un bar

La fața locului s-a deplasat un echipaj de poliție care a stabilit că tânără s-ar fi aruncat în gol de la etajul 4 al blocului de locuințe, iar în urma impactului cu solul a decedat.

Medicul-legist venit la fața locului nu a depistat semne de moarte violentă pe suprafața cadavrului, în afară de cele care au fost provocate în urma căderii de la înălțțime.

Oamenii legii presupun că ar fi vorba despre un caz de suicid, însă motivul care a făcut-o pe tânără să recurgă la acest gest disperat urmează a fi stabilit în cadrul anchetei.