Directorul interimar al Căii Ferate, Serghei Tomșa, a depus cererea de demisie. Cojuhari: „Discutăm să rămână”

Directorul interimar al Întreprinderii Calea Ferată din Moldova (CFM), Serghei Tomșa, a depus astăzi, 25 februarie, cererea de demisie. Informația a fost confirmată de șeful Agenției Proprietății Publice, Roman Cojuhari.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 25 februarie 2025, 16:22
ST

„Din partea domnului Tomșa au fost mai multe cereri de demisie, au fost mai multe discuții ca să rămână. Exact și de data asta noi discutăm cu dumnealui să rămână în fruntea întreprinderii. În cerere nu sunt scrise argumente”, a declarat Roman Cojuhari penmtru postul național de televiziune.

Serghei Tomșa asigură interimatul funcției de director general al Căii Ferate din Moldova din februarie 2024, după ce fostul director al întreprinderii, Oleg Tofilat, a demisionat din funcție pe 29 ianuarie.

(DOC) Corupție cât duce „trenul solidarității” la CFM? Supraveghetorul tehnic al lucrărilor de reabilitare a tronsonului feroviar Basarabeasca-Berezino, cere anularea procesului-verbal de recepție finală