Un bărbat proaspăt operat la stomac, a murit după ce s-a aruncat în gol de la balconul spitalului din Soroca

Un bărbat a murit, după ce s-a aruncat în gol de la balconul spitalului. Decesul a fost înregistrat în amiaza zilei de 13 Decembrie în municipiul Soroca, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
vineri, 15 decembrie 2023, 09:03
spital soroca

Este vorba despre un bărbat în vârstă de 66 de ani, originar din localitatea Parcani, din raionul Soroca. Dânsul a fost adus la Spitalul raional din Soroca în noaptea zilei de 9 Decembrie fiind diagnostigat cu ulcer gastric perforat și a fost supus unei intervenții chirurgicale.

Trei zile mai târziu, mai exact la data de 12 Decembrie , pe fon de psihoză acesta s-ar fi aruncat în gol de la balconul etajului doi al instituției medicale. Acesta a fost internat în Secția de Reanimare.

Medicii au încercat să-i salveze viața, însă din nefericire a doua zi acesta a pierdut lupta cu moartea.

Cadavrul acestuia a fost transportat la Centrul de Medicină Legală.