Un bărbat a murit după ce casa sa a luat foc, la Ungheni. Este al doilea caz din acest weekend
Un bărbat a murit, după ce casa sa a fost cuprinsă de flăcări. Tragedia a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 16:10, în localitatea Vulpești, din raionul Ungheni, susțin sursele PulsMedia.MD.
La fața locului au intervenit pompierii, dar și un echipaj medical. În timp ce erau lichidate flăcările, pompierii l-au evacuat din locuință pe proprietar în stare de inconștineță.
Medicii au încercat să-i salveze viața, însă din nefericire acesta a murit.
Preliminar se presupune că s-ar fi intoxicat cu monoxide carbon.
Aici este menționat că acesta este cel de-al doilea incendiu din raionul Ungheni, din acest weekend, soldat cu deces, după ce ieri-dimineață un bărbat de 50 de ani a murit a ars de viu în locuința sa din localitatea Untești.
Schimbare importantă pentru părinți! Concediul de maternitate și paternal va conta la pensie
Perioadele în care părinții beneficiază de indemnizații de maternitate și paternală vor fi luate în calcul la stabilirea stagiului de cotizare pentru pensie. Parlamentul a votat în prima lectură un proiect de lege care aduce mai multe garanții pentru angajații cu responsabilități familiale.
Raport devastator! MoldATSA operează cu o eficiență de aproape șase ori mai mică decât în UE
MoldATSA se situează sub media furnizorilor de servicii de navigație aeriană din Uniunea Europeană în ceea ce privește numărul de zboruri IFR controlate per angajat, potrivit datelor din raportul EUROCONTROL ACE Benchmarking Report 2025 (date comparabile pentru 2023).
Consolidarea relațiilor bilaterale: Pretorul sectorului Rîșcani în vizită de lucru la Târgu Mureș
Pretorul sectorului Rîșcani , Mihail Furculiță se află într-o vizită de lucru în municipiul Târgu Mureș, România, la invitația autorităților locale, cu ocazia „Zilelor Târgumureșene”.