Un bărbat a murit după ce casa sa a luat foc, la Ungheni. Este al doilea caz din acest weekend

Un bărbat a murit, după ce casa sa a fost cuprinsă de flăcări. Tragedia a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 16:10, în localitatea Vulpești, din raionul Ungheni, susțin sursele PulsMedia.MD.

publicat de Vadim Ungureanu
duminică, 14 ianuarie 2024, 17:36
foc

La fața locului au intervenit pompierii, dar și un echipaj medical. În timp ce erau lichidate flăcările, pompierii l-au evacuat din locuință pe proprietar în stare de inconștineță.

Medicii au încercat să-i salveze viața, însă din nefericire acesta a murit.

 Preliminar se presupune că s-ar fi intoxicat cu monoxide carbon.

Aici este menționat că acesta este cel de-al doilea incendiu din raionul Ungheni, din acest weekend, soldat cu deces, după ce ieri-dimineață un bărbat de 50 de ani a murit a ars de viu în locuința sa din localitatea Untești.