Femeie lovită de un automobil la poarta bisericii din Basarabeasca. Șoferul a dat bir cu fugiții

O femeie a ajuns la spital, după ce a fost lovită de un automobil al cărui șofer a părăsit locul accidentului. Cazul a avut loc noaptea trecută, în jurul orie 04:45, în preajma bisericii de pe strada Karl Marx din orașul Basarabeasca, susțin sursele PulsMedia.

publicat de Vadim Ungureanu
vineri, 19 iulie 2024, 18:57
ambulanță

Potrivit surselor, fmeia traversa strada când a fost lovit de un automobil. În urma accidentului, șoferul nu a oprit, ci din contra a forțat pedala de acceleraie și s-a deplasat într-o direcție necunoscută.

Femeia a fost găsit zăcând pe carosabil de către un trecător care imediat a alertat oamenii elgii, dar și a solciitat intervenția unei ambulanțe.

Victima, în stareconștientă,a fost transportată la Spitalul raional Cimișlia, unde a fost diagnosticată cu fractură la picior.

În acest caz oamenii legii au inițiat un proces penal, iar în prezent desfășoară acțiuni speciale de investigație pentru a stabili automobilul implicat în accident, dar și șoferul care a fugit de la fața locului.

Poliția Națională acuză un deputat de faptul că ar fi accidentat cu tractorul un polițist, la Ștefan Vodă

Poliția documentează un incident produs, astăzi, în raionul Ștefan Vodă. În timpul intervenției oamenilor legii la un caz de blocare a carosabilului, deputatul Sergiu Stefanco a blocat intenționat traseul cu un tractor și nu s-a conformat solicitărilor legale ale poliției. Mai mult, acesta a pus în mișcare utilajul, lovind un polițist cu roata tractorului.