Bărbat „îngropat de viu” într-un șanț, la Varnița

Un bărbat a ajuns la spital în stare gravă, după ce un mal de pământ s-a prăbușit peste el în timp ce săpa un șanț pentru apeduct. Cazul a avut loc ieri-seara, în jurul orei 16:40, în localitatea Varnița.

publicat de Vadim Ungureanu
marți, 29 iulie 2025, 17:48
Varnița

Este vorba despre angajatul unei companii care se ocupa cu construcția unui apeduct. În timp ce săpa un șanț pe strada Alexandru ce Bun, acesta a fost blocat sub un mal de pământ care s-a prăbușit peste el.

Bărbatul a fost dezgropat și transportat de urgență cu o ambulanță la Spitalul din Bender, unde a fost internat în stare gravă în secția de reanimare.

Oamenii legii cercetează cazul pentru a stabili circumstanțele în care s-a produs incidentul.